Proteínové tyčinky

Zvyšujú výkon, silu, kvalitu a množstvo svalovej hmoty.

Proteín je dôležitá makroživina, ktorá podporuje niekoľko štruktúr v našom tele. Bielkoviny môžete nájsť v mnohých zdrojoch vrátane vajec, mäsa, rýb a orechov. Avšak, veľa ľudí sa spolieha na bielkovinové doplnky, aby získali svoju odporúčanú dennú dávku. Proteínová tyčinka je len jednou z možností, ktorá má niekoľko výhod v oblasti stravovania a životného štýlu. Neprehliadnite Najlepšie proteínové tyčinky.
Náhrada jedla

Mnohé plány na zníženie hmotnosti - najmä tie, ktoré sú "vysoko bielkovinové" - sa spoliehajú na kontrolu bielkovinového množstva a na zníženie kalórií. Proteínové tyčinky typicky obsahujú vysoké množstvá bielkovín a vlákniny, ktoré vám pomôžu cítiť sa plnšie, spolu s mnohými ďalšími dôležitými vitamínmi a minerálmi, ktoré zabezpečia vyváženú výživu. Nemôžete sa však úplne spoliehať len na tyčinky. Náhrady za vašu stravu neposkytujú všetky živiny a antioxidanty, ktoré sa nachádzajú v čerstvom ovocí, zelenine a celozrnných potravinách.
Občerstvenie medzi jedlami

Konzumácia proteínových tyčiniek ako desiatu môže pomôcť znížiť prejedanie sa medzi jedlami. Mnohé proteínové tyčinky prichádzajú v príjemných príchutiach - ako čokoláda, arašidové maslo, a citrónová kaša - uspokoja váš sladký zub a zároveň zabránia tvorbe krvného cukru. V priebehu času môže cukor v krvi - spojené s občerstvením ako cukríky a iné sladkosti - viesť k prírastku hmotnosti. Vaše telo premení nadbytočný cukor, ktorý sa nespotrebuje ako energia, ale premieňa sa na tuk.
Podpora tréningu

Dodáva vášmu telu potrebné živiny, ktoré vám pomôžu vyťažiť čo najviac z vášho tréningu. Proteínová tyčinka spotrebovaná pred tréningom dodáva energiu počas celého tréningu. Tiež má svoje výhody po tréningu. Aminokyseliny nachádzajúce sa v proteínových tyčiach pomáhajú poskytnúť stavebné bloky, ktoré vaše telo potrebuje na vytvorenie nového svalového tkaniva.
Pohodlie

Bielkovinové tyčinky majú výhodu pohodlia. Sú malé a môžu byť rýchlo spotrebované, okrem toho si ich kedykoľvek môžete zobrať so sebou do práce alebo inde. Navyše proteínové tyčinky nevyžadujú meranie a miešanie - ako práškové proteíny - ani chladenie, ako pri výrobe proteínových koktailov.
Jesť proteínové tyčinky pred alebo po tréningu?

Obidve metódy sú výhodne. Konzumácia proteínovej tyčinky pred tréningom vám poskytne energiu, ktorú potrebujete pre svoje cvičenie, najmä ak má pomerne veľké množstvo uhľohydrátov z celých obilnín alebo sušeného ovocia. Najlepší čas na konzumáciu proteínovej tyčinky je jedna alebo dve hodiny pred začiatkom cvičenia. Proteínová tyčinka hneď po cvičení poskytuje rovnakú kombináciu sacharidov a bielkovín, ktoré vaše svaly potrebujú na obnovu a rast.
Potrebujem extra proteín?

Možno áno, ale pokiaľ budete jesť vyváženú stravu, pravdepodobne dostanete dostatok bielkovín z potravín, ktoré konzumujete. Aj keď vaša strava nie je taká zdravá, stále je pravdepodobné, že váš príjem bielkovín postačí. Ak ste športovec alebo ak máte namáhavú fyzickú prácu, môžete potrebovať viac bielkovín. Dennú potrebu bielkovín si môžete vypočítať na základe vášho aktuálneho príjmu kalórií. Väčšina ľudí bude potrebovať niekde medzi 55 až 100 gramami proteínov denne.

Počet produktov: 25

Zobrazuje sa 1-12 z 25 položiek

Aktívne filtre