• Novinka

Balanced Iron Complex 90 kapslí – Viridian

17,90 €
S DPH

Železo je jedným nevyhnutných prvkov nielen pre každého, kto podstupuje zvýšenú fyzickú záťaž. Jeho vlastnosti súvisia s krvotvorbou, produkciou energie a okysličovaním organizmu, imunitným systémom a kognitívnymi funkciami.

Množstvo

BALANCED IRON COMPLEX

Železo je esenciálny minerál, ktorý sa v tele podieľa na viac ako 200 biochemických reakciách. Patrí medzi ne prenos kyslíka, produkcia energie, správne fungovanie imunitného systému, tvorba hormónov, červených krviniek, hemoglobínu, neurotransmiterov a DNA.
Existujú skupiny osôb vyžadujúce vyšší príjem. Ide o športovcov, vegetariánov a vegánov, tehotné alebo menštruujúce ženy, dospievajúci či seniorov. Odporúčaný príjem železa pre športovcov je 1,3 – 1,7 krát vyšší ako pre nešportujúcu populáciu a pre vegetariánov 1,8 krát vyššií ako pre osoby konzumujúce mäso. V tele je železo skladované predovšetkým vo forme hemoglobínu a v kostnej dreni

Britská značka Viridian Nutrition ponúka tzv. Etické vitamíny a doplnky stravy, zamerané na tri hlavné oblasti: kvalita / čistota, charita, životné prostredie. 99% produktov značky Viridian Nutrition spĺňa požiadavky náročnej kategórie čistoty KOSHER, všetky produkty sú 100% bioaktívne, v kapsliach rastlinného pôvodu, bez použitia problematických aditív, 40% produktov je oficiálne certifikované ako 100% organické (Soil Association). Všetky zložky pochádzajú z absolútne čistých zdrojov = NIE genetickej modifikácie, NIE ožarovanie, NIE tablety, 5% z každej predanej položky je investovaných na charitatívne účely v tzv. Viridian Nutrition Charity Donation program (Friends of the Earth, NSPCC, Woodland Trust, Jack and Jill Foundation Comic Relief, RSPB, Terrence Higgins Trust, Shelter, the Woodland Trust, Save the Children a ďalšie).

Balanced Iron Complex obsahuje železo vo forme bisglycinátu železnatého – ten je nielen šetrný k tráviacemu systému, ale navyše je pre telo najlepšie využiteľný. Mimo železa obsahuje komplex ešte vitamín C, ktorého vlastnosti súvisia s absorpciou a využiteľnosťou železa, vitamín B12 a kyselinu listovú, spojených s produkciou a činností červených krviniek, ktoré okysličujú organizmus.

Produkt je vhodný pre všetkých so zameraním na:

– Krvotvorbu
– Podporu fyzického i psychického výkonu
– Redukciu únavy a vyčerpania
– Podporu imunitného systému

1 kapsula denne s jedlom alebo podľa odporúčania lekára.

Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy, ak to neurčí lekár. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Neslúži ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Skladujte v chlade, suchu, mimo dosahu detí.

Zloženie: L-askorbát horečnatý 107 mg, z toho: Vitamín C (L-askorbová kyselina) 100 mg (125% *), Horčík 7 mg (1,9% *), obal kapsule (hydroxypropylmetylcelulóza) na báze lucerny (123 mg ), spiruliny (41 mg) a čučoriedky (41 mg), železo (bisglycinát železnatý) 15 mg (107% *), kyselina listová (kyselina pteroylglutamová) 100 mikrogramov (50% *), Vitamín B12 (kyanokobalamín) 50 mikrogramov (2000 % *).

*% Odporúčanej dennej dávky.

5 položky